Mining
| CEO: | Aidar Assaubeyev |
| CFO: | Maryam Buribayeva |
| Chairman: | Kanat Assaubayev |
| Executive Director: | Sanzhar Assaubayev |
| Independent Non-Executive Director: | Vladimir Shkolnik |
| Non-Executive Dir: | Ashar Qureshi, Andrew Terry |
| Address: | 28 Eccleston Square, London, United Kingdom, SW1V 1NZ |
| Phone: | +44 (0)20 3432 3198 |
| Website: | http://altyngold.uk/ |
| Sector: | Mining(LSE) |
| ISIN: | GB00BMH19X50 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,125.00p |
| Change Today | 25.00p |
| % Change | 2.27 % |
| 52 Week High | 1,700.00 |
| 52 Week Low | 323.00 |
| Volume | 24,650 |
| Shares Issued | 27.33m |
| Market Cap | £307.50m |
| Beta | 0.02 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:03 | 2,829 @ 1,111.71p |
| 16:35 | 1,598 @ 1,125.00p |
| 16:35 | 89 @ 1,125.00p |
| 16:35 | 10 @ 1,125.00p |
| 16:35 | 6 @ 1,125.00p |
| CEO | Aidar Assaubeyev |
| Chair | Kanat Assaubayev |
| CFO | Maryam Buribayeva |
You are here: research