Mining
| Competitors: | Cobra Resources, Mila Resources, Chesterfield Resources |
| Executive Chairman: | Cameron Pearce |
| Non-Executive Dir: | Sam Delevan Quinn, Alex Passmore |
| Address: | 167-169 Great Portland Street, Fifth Floor London, United Kingdom, W1W 5PF |
| Phone: | +44 (0)1624 604 740 |
| Website: | https://blencoweresourcesplc.com/ |
| Sector: | Mining(LSE) |
| ISIN: | GB00BFCMVS34 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 8.00p |
| Change Today | 0.30p |
| % Change | 3.90 % |
| 52 Week High | 8.27p |
| 52 Week Low | 7.60p |
| Volume | 5,577,294 |
| Shares Issued | 477.80m |
| Market Cap | £38.22m |
| RiskGrade | 319 |
| Value |
|
|---|
| Value |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 40 @ 8.08p |
| 16:29 | 63,735 @ 7.97p |
| 16:18 | 27,729 @ 8.08p |
| 16:17 | 94,244 @ 8.08p |
| 16:17 | 10 @ 8.10p |
You are here: research