Mining
| CEO: | Cedric Simonet |
| Chief Finance Officer: | Louise Adrian |
| Independent Non-Executive Director: | Simon Charles |
| Non-Executive Chairman: | Harvey Sinclair |
| Non-Executive Dir: | Kristoffer Andersson |
| Address: | Eccleston Yards , 25 Eccleston Place , London , United Kingdom, SW1W 9NF |
| Phone: | +44 (0)7795 168 157 |
| Website: | http://www.altonare.com/ |
| Sector: | Mining(LSE) |
| ISIN: | GB00BFZNKV91 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2.90p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 4.53p |
| 52 Week Low | 1.18p |
| Volume | 4,706,037 |
| Shares Issued | 445.67m |
| Market Cap | £12.92m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:04 | 35,931 @ 2.80p |
| 15:28 | 10,000 @ 2.90p |
| 14:10 | 535,715 @ 2.80p |
| 14:08 | 526,113 @ 2.85p |
| 14:09 | 354,610 @ 2.82p |
You are here: research