Health Care
| CEO: | Jason Kingsley Drummond |
| Executive Director: | Justin Piers Drummond |
| Finance Director: | Adam Monaco |
| Independent Non-Executive Director: | Kevin Sean O’Neill |
| Non-Executive Chairman: | Stig Karl-Magnus Carlsson |
| Non-Executive Dir: |
| Address: | Floor 8, 71 Queen Victoria Street, London ,United Kingdom, EC4V 4AY |
| Phone: | +44 (0)7400 800 500 |
| Website: | http://www.medpalplc.com/ |
| Sector: | Health Care(LSE) |
| ISIN: | GB00BTRC7N37 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2.60p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 12.25 |
| 52 Week Low | 2.06 |
| Volume | 5,337,695 |
| Shares Issued | 616.04m |
| Market Cap | £16.02m |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:34 | 200,000 @ 2.50p |
| 16:24 | 100,000 @ 2.61p |
| 16:07 | 183,119 @ 2.61p |
| 15:04 | 87,931 @ 2.61p |
| 14:56 | 95,019 @ 2.61p |
| CEO | Jason Kingsley Drummond |
| Finance Director | Adam Monaco |
You are here: research