| Chairman: | Tom Burnet |
| Independent Non-Executive Director: | Graham Paterson |
| Independent Non-Executive Director: | Chris Van der Kuyl |
| Senior Independent Director: | Susan Inglis |
| Non-Executive Dir: | Elizabeth Flockhart |
| Address: | 3 St Helen’s Place, London, United Kingdom, EC3A 6AB |
| Website: | http://www.bailliegiffordusgrowthtrust.com |
| Index: | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| ISIN: | GB00BDFGHW41 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 327.00p |
| Change Today | 2.50p |
| % Change | 0.77 % |
| 52 Week High | 342.50 |
| 52 Week Low | 237.00 |
| Volume | 31,513 |
| Shares Issued | 276.72m |
| Market Cap | £904.89m |
| RiskGrade | 386 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 10:05 | 1,490 @ 326.64p |
| 09:56 | 470 @ 325.60p |
| 09:45 | 57 @ 325.60p |
| 09:36 | 13 @ 326.65p |
| 09:26 | 606 @ 326.65p |
You are here: research