| Issue Date | 06-Apr-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 78.00p | Lead Broker | Arbuthnot Securities |
| Market Cap | £20.60m | Contact Tel | 0121 632 2100 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Packaging | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 125.00p |
| Change Today | 2.50p |
| % Change | 2.04 % |
| 52 Week High | 162.50 |
| 52 Week Low | 111.67 |
| Volume | 8,134 |
| Shares Issued | 16.75m |
| Market Cap | £20.94m |
| RiskGrade | 173 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 2 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 04-Jun-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 19-Jun-26 | 10-Oct-25 |
| Amount | 3.50p | 2.50p |
| Time | Volume / Share Price |
| 10:37 | 1,500 @ 125.00p |
| 08:34 | 1,000 @ 125.00p |
| 08:33 | 790 @ 125.00p |
| 08:31 | 3,994 @ 125.00p |
| 08:21 | 850 @ 124.95p |
| Finance Director | Michael Cusick |
| CEO | John Melia |
You are here: research