| Issue Date | 09-Jul-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 125.00p | Lead Broker | Lehman Brothers Europe |
| Market Cap | £67.80m | Contact Tel | 020 7102 1000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Media & Entertainment | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £10.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 141.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 142.00 |
| 52 Week Low | 137.00 |
| Volume | 312,828 |
| Shares Issued | 121.60m |
| Market Cap | £171.46m |
| RiskGrade | 353 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 08-May-25 | 09-May-24 |
| Paid | 11-Jun-25 | 24-Jun-24 |
| Amount | 1.95p | 1.60p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 45,900 @ 141.00p |
| 16:35 | 3,267 @ 141.00p |
| 16:35 | 1,333 @ 141.00p |
| 16:35 | 502 @ 141.00p |
| 16:35 | 5,796 @ 141.00p |
You are here: research