| EPIC | GCM |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB00B00KV284 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £20.99m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 368.20m |
| Date Listed | 19-Apr-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 5.70p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 11.00 |
| 52 Week Low | 2.65 |
| Volume | 1,200,280 |
| Shares Issued | 368.20m |
| Market Cap | £20.99m |
| Beta | 0.07 |
| RiskGrade | 517 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:16 | 25,000 @ 5.60p |
| 16:11 | 20,000 @ 5.60p |
| 16:09 | 16,030 @ 5.60p |
| 15:38 | 30,000 @ 5.70p |
| 14:51 | 40,000 @ 5.70p |
You are here: research