| Issue Date | 11-Jun-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 50.00p | Lead Broker | Durlacher |
| Market Cap | £45.70m | Contact Tel | 020 7459 3600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Electronic & Electrical Equipment | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £10.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 193.50p |
| Change Today | -15.70p |
| % Change | -7.50 % |
| 52 Week High | 217.60 |
| 52 Week Low | 49.80 |
| Volume | 8,873,621 |
| Shares Issued | 691.41m |
| Market Cap | £1,337.87m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 405 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 12 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:18 | 1,000 @ 194.09p |
| 16:18 | 258 @ 193.99p |
| 16:17 | 250 @ 194.14p |
| 16:17 | 26 @ 193.40p |
| 16:17 | 546 @ 193.90p |
You are here: research