| Issue Date | 30-Apr-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 90.00p | Lead Broker | Corporate Synergy |
| Market Cap | £13.50m | Contact Tel | 0207 626 2244 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Specialty Retail | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £4.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3.30p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 6.40 |
| 52 Week Low | 3.10 |
| Volume | 132,482 |
| Shares Issued | 496.86m |
| Market Cap | £16.40m |
| Beta | 0.00 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Interim | |
| Ex-Div | 02-Jan-26 | 24-Dec-24 |
| Paid | 26-Jan-26 | 16-Jan-25 |
| Amount | 0.100p | 0.090p |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:09 | 89,433 @ 3.35p |
| 13:55 | 12 @ 3.20p |
| 13:43 | 19,403 @ 3.40p |
| 12:36 | 39 @ 3.40p |
| 12:36 | 1,036 @ 3.40p |
You are here: research