| EPIC | ADM |
| Sector | Insurance |
| ISIN | GB00B02J6398 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SET1 |
| Main Indices | FTSE 100, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £9,845m |
| NMS | 750 |
| Shares in issue | 306.30m |
| Date Listed | 28-Sep-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3,214.00p |
| Change Today | 56.00p |
| % Change | 1.77 % |
| 52 Week High | 3,214.00 |
| 52 Week Low | 3,150.00 |
| Volume | 581,538 |
| Shares Issued | 306.30m |
| Market Cap | £9,845m |
| RiskGrade | 91 |
| Value |
|
|---|
| Value |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 5 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 1 |
| Total | 15 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Special | |
| Ex-Div | 07-May-26 | 07-May-26 |
| Paid | 05-Jun-26 | 05-Jun-26 |
| Amount | 72.80p | 17.20p |
| Time | Volume / Share Price |
| 17:21 | 585 @ 3,214.00p |
| 17:21 | 34 @ 3,214.00p |
| 17:21 | 235 @ 3,214.00p |
| 17:21 | 58 @ 3,214.00p |
| 17:21 | 7,674 @ 3,214.00p |
| CFO | Geraint Jones |
| CEO | Milena Mondini de Focatiis |
You are here: research