| EPIC | UFO |
| Sector | Mining |
| ISIN | VGG017351021 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASX1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £14.54m |
| NMS | 300,000 |
| Shares in issue | 11,633m |
| Date Listed | 14-Jul-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.13p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 0.28 |
| 52 Week Low | 0.075 |
| Volume | 56,554,398 |
| Shares Issued | 11,633m |
| Market Cap | £14.54m |
| Beta | 0.02 |
| RiskGrade | 512 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:41 | 948,858 @ 0.13p |
| 15:26 | 2,342,462 @ 0.13p |
| 15:20 | 491,393 @ 0.13p |
| 14:43 | 83,766 @ 0.13p |
| 14:40 | 5 @ 0.12p |
You are here: research