| Issue Date | 20-Aug-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 42.00p | Lead Broker | Williams de Broe |
| Market Cap | £29.40m | Contact Tel | 020 7588 7511 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Other Mineral Extractors & Mines | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £5.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 3.25p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 3.40 |
| 52 Week Low | 3.10 |
| Volume | 3,602 |
| Shares Issued | 473.86m |
| Market Cap | £15.40m |
| RiskGrade | 361 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 01-Oct-08 | 26-Mar-08 |
| Paid | 24-Oct-08 | 25-Apr-08 |
| Amount | 4.00¢ | 7.00¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:20 | 147 @ 3.40p |
| 15:14 | 1 @ 3.37p |
| 15:11 | 1 @ 3.37p |
| 15:10 | 1 @ 3.37p |
| 15:08 | 1 @ 3.37p |
You are here: research