| Issue Date | 08-Oct-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Phillip Securities |
| Market Cap | £3.00m | Contact Tel | 020 7553 8281 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.26p |
| Change Today | 0.010p |
| % Change | 4.08 % |
| 52 Week High | 0.40 |
| 52 Week Low | 0.18 |
| Volume | 13,681,832 |
| Shares Issued | 3,290.89m |
| Market Cap | £8.39m |
| Beta | 0.03 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:27 | 200,000 @ 0.26p |
| 16:19 | 1,929,706 @ 0.26p |
| 16:04 | 1,000,000 @ 0.26p |
| 15:18 | 405,000 @ 0.26p |
| 15:02 | 45,222 @ 0.24p |
You are here: research