| Issue Date | 21-Sep-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 192.00p | Lead Broker | Cazenove |
| Market Cap | £129.50m | Contact Tel | 020 7588 2828 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 585.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 853.00 |
| 52 Week Low | 438.50 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 60.46m |
| Market Cap | £353.66m |
| RiskGrade | 152 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 2nd Interim | 1st Interim | |
| Ex-Div | 26-Feb-26 | 27-Nov-25 |
| Paid | 27-Mar-26 | 19-Dec-25 |
| Amount | 9.90p | 9.90p |
| CEO | Nick Wiles |
| Chair | Giles Kerr |
| CFO | Rob Harding |
You are here: research