| Issue Date | 22-Oct-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Credo Capital |
| Market Cap | £0.75m | Contact Tel | 020 7291 3200 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Speciality & Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 13.10p |
| Change Today | 0.20p |
| % Change | 1.55 % |
| 52 Week High | 18.50 |
| 52 Week Low | 7.65 |
| Volume | 6,732,953 |
| Shares Issued | 2,981.25m |
| Market Cap | £390.54m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 558 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:40 | 2,198 @ 13.10p |
| 16:35 | 139,298 @ 13.10p |
| 16:35 | 192 @ 13.10p |
| 16:35 | 170 @ 13.10p |
| 16:35 | 36,089 @ 13.10p |
You are here: research