| Issue Date | 03-Nov-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 65.00p | Lead Broker | Robert W. Baird |
| Market Cap | £12.95m | Contact Tel | 020 7488 1212 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £2.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 22.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 46.00p |
| 52 Week Low | 19.00p |
| Volume | 92,456 |
| Shares Issued | 49.85m |
| Market Cap | £11.22m |
| RiskGrade | 45 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Final | |
| Ex-Div | 23-May-24 | 25-May-23 |
| Paid | 13-Jun-24 | 15-Jun-23 |
| Amount | 1.00p | 1.40p |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:57 | 2,608 @ 23.00p |
| 14:53 | 50 @ 24.00p |
| 14:51 | 2,889 @ 24.00p |
| 14:46 | 2,889 @ 24.00p |
| 08:00 | 84,020 @ 22.00p |
You are here: research