| EPIC | RST |
| Sector | Support |
| ISIN | GB00B5NR1S72 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 100 |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £358.69m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 135.87m |
| Date Listed | 30-Jun-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 264.00p |
| Change Today | -3.50p |
| % Change | -1.31 % |
| 52 Week High | 285.00p |
| 52 Week Low | 228.00p |
| Volume | 84,429 |
| Shares Issued | 135.87m |
| Market Cap | £358.69m |
| RiskGrade | 1 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 6 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 9 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 11-Jun-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 16-Jul-26 | 22-Oct-25 |
| Amount | 4.70p | 2.20p |
| Time | Volume / Share Price |
| 12:53 | 351 @ 262.60p |
| 12:15 | 2,000 @ 265.00p |
| 12:05 | 129 @ 262.60p |
| 11:56 | 1,631 @ 262.60p |
| 11:52 | 1,170 @ 264.00p |
You are here: research