| EPIC | BEM |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB00BQ1LGQ19 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3.50m |
| NMS | 20,000 |
| Shares in issue | 63.70m |
| Date Listed | 09-May-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 5.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 20.00 |
| 52 Week Low | 5.00 |
| Volume | 2,000 |
| Shares Issued | 63.70m |
| Market Cap | £3.50m |
| RiskGrade | 330 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:20 | 1,491 @ 4.56p |
| 15:20 | 147 @ 4.56p |
| 12:37 | 466 @ 4.56p |
| 12:32 | 1,500 @ 6.90p |
| 09:49 | 500 @ 5.00p |
You are here: research