Energy Producers
| EPIC | AEX |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | IE0003073255 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSQ3 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Ireland |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £98.34m |
| NMS | 100,000 |
| Shares in issue | 4,470.00m |
| Date Listed | 06-Jul-1995 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2.20p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 2.34 |
| 52 Week Low | 0.93 |
| Volume | 1,909,247 |
| Shares Issued | 4,470.00m |
| Market Cap | £98.34m |
| RiskGrade | 495 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:23 | 91,770 @ 2.23p |
| 16:17 | 41,250 @ 2.13p |
| 14:53 | 110,689 @ 2.23p |
| 14:50 | 386 @ 2.13p |
| 14:27 | 2,025 @ 2.25p |
You are here: research