| EPIC | WATR |
| Sector | IT Services |
| ISIN | GB00BZ973D04 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASX1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £47.24m |
| NMS | 500 |
| Shares in issue | 18.90m |
| Date Listed | 24-Feb-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 250.00p |
| Change Today | 2.50p |
| % Change | 1.01 % |
| 52 Week High | 380.00 |
| 52 Week Low | 210.75 |
| Volume | 47,197 |
| Shares Issued | 18.90m |
| Market Cap | £47.24m |
| Beta | 0.01 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:22 | 5 @ 250.00p |
| 15:52 | 105 @ 255.00p |
| 15:48 | 4,410 @ 250.00p |
| 15:48 | 28 @ 255.00p |
| 15:48 | 6 @ 255.00p |
You are here: research