| EPIC | CWR |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00BG5KQW09 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £1,609.04m |
| NMS | 3,000 |
| Shares in issue | 195.04m |
| Date Listed | 25-Nov-2004 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 825.00p |
| Change Today | 24.50p |
| % Change | 3.06 % |
| 52 Week High | 830.00 |
| 52 Week Low | 67.95 |
| Volume | 1,599,714 |
| Shares Issued | 195.04m |
| Market Cap | £1,609.04m |
| RiskGrade | 342 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 5 |
| Buy | 4 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 10 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:49 | 530 @ 825.00p |
| 16:47 | 21,519 @ 818.28p |
| 16:35 | 500 @ 825.00p |
| 16:35 | 316,585 @ 825.00p |
| 16:35 | 1,519 @ 825.00p |
| CEO | Philip Caldwell |
| Chair | Warren Finegold |
| CFO | Stuart Paynter |
You are here: research