| EPIC | AYM |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB00BVMZHW05 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £2.85m |
| NMS | 30,000 |
| Shares in issue | 64.81m |
| Date Listed | 06-Jun-1988 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4.40p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 8.23p |
| 52 Week Low | 0.23p |
| Volume | 44,401 |
| Shares Issued | 64.81m |
| Market Cap | £2.85m |
| Beta | 0.60 |
| RiskGrade | 618 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:33 | 333 @ 4.50p |
| 14:33 | 24 @ 4.50p |
| 14:33 | 1,233 @ 4.50p |
| 14:33 | 1 @ 4.50p |
| 14:33 | 420 @ 4.50p |
You are here: research