| Issue Date | 08-Dec-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 80.00p | Lead Broker | Oriel Securities |
| Market Cap | £16.66m | Contact Tel | 020 7710 7600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £7.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 41.00p |
| Change Today | -1.00p |
| % Change | -2.38 % |
| 52 Week High | 52.50 |
| 52 Week Low | 37.00 |
| Volume | 26,786 |
| Shares Issued | 116.00m |
| Market Cap | £47.56m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 424 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 11-Oct-18 | 31-May-18 |
| Paid | 13-Nov-18 | 03-Jul-18 |
| Amount | 11.30p | 15.70p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 1,805 @ 41.00p |
| 16:35 | 14 @ 41.00p |
| 16:35 | 1,142 @ 41.00p |
| 16:35 | 451 @ 41.00p |
| 16:35 | 198 @ 41.00p |
| CEO | Albert Ellis |
| CFO | Daniel Quint |
| Chair | Thomas Spain |
You are here: research