| Issue Date | 15-Dec-2004 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 5.00p | Lead Broker | Walker Crips Stockbrokers |
| Market Cap | £1.50m | Contact Tel | 020 7253 7502 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Investment Companies | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 49.00p |
| Change Today | -0.50p |
| % Change | -1.01 % |
| 52 Week High | 55.00p |
| 52 Week Low | 22.00p |
| Volume | 52,844 |
| Shares Issued | 38.86m |
| Market Cap | £19.04m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:40 | 998 @ 48.00p |
| 12:09 | 3,384 @ 48.75p |
| 12:05 | 3,000 @ 48.75p |
| 12:05 | 3,384 @ 48.75p |
| 10:59 | 4,289 @ 48.06p |
You are here: research