| Issue Date | 13-Jan-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 1.00p | Lead Broker | Nabarro Wells & Co |
| Market Cap | £1.25m | Contact Tel | 020 7710 7400 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.023p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.74 % |
| 52 Week High | 0.044 |
| 52 Week Low | 0.020 |
| Volume | 27,295,925 |
| Shares Issued | 40,300m |
| Market Cap | £9.13m |
| RiskGrade | 530 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:45 | 443,066 @ 0.023p |
| 13:39 | 465,263 @ 0.023p |
| 13:35 | 245,410 @ 0.022p |
| 13:11 | 26,368 @ 0.022p |
| 12:33 | 195,652 @ 0.023p |
You are here: research