| Issue Date | 15-Jan-2008 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 55.00p | Lead Broker | Brewin Dolphin |
| Market Cap | £10.87m | Contact Tel | 020 7248 4400 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Food Producers | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £7.50m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 332.00p |
| Change Today | 0.50p |
| % Change | 0.15 % |
| 52 Week High | 332.50 |
| 52 Week Low | 216.00 |
| Volume | 230,375 |
| Shares Issued | 69.05m |
| Market Cap | £229.23m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 2 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 16-Oct-25 | 19-Jun-25 |
| Paid | 14-Nov-25 | 18-Jul-25 |
| Amount | 2.20p | 3.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:11 | 117,000 @ 332.10p |
| 16:35 | 18,617 @ 332.00p |
| 16:35 | 18,617 @ 332.00p |
| 16:00 | 981 @ 332.18p |
| 15:08 | 4,560 @ 332.00p |
You are here: research