Trade now with Barclays Stockbrokers
| Issue Date | 11-Feb-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 53.50p | Lead Broker | WH Ireland |
| Market Cap | £22.05m | Contact Tel | 0161 832 6644 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Food Producers & Processors | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £6.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 7.78p |
| Change Today | 1.55p |
| % Change | 24.90 % |
| 52 Week High | 9.00 |
| 52 Week Low | 4.00 |
| Volume | 27,700 |
| Shares Issued | 39.67m |
| Market Cap | £3.08m |
| RiskGrade | 84 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 08:00 | 27,700 @ 6.85p |
You are here: research