| Issue Date | 11-Mar-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 140.00p | Lead Broker | Collins Stewart |
| Market Cap | £13.74m | Contact Tel | 020 7523 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Speciality & Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £1.75m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,350.00p |
| Change Today | -55.00p |
| % Change | -3.91 % |
| 52 Week High | 1,880.00 |
| 52 Week Low | 1,345.00 |
| Volume | 3,449 |
| Shares Issued | 15.88m |
| Market Cap | £214.34m |
| Beta | 0.02 |
| RiskGrade | 164 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 8 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 12-Mar-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 10-Apr-26 | 04-Nov-25 |
| Amount | 31.00p | 51.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:40 | 395 @ 1,350.00p |
| 16:40 | 10 @ 1,350.00p |
| 16:40 | 26 @ 1,350.00p |
| 16:40 | 17 @ 1,350.00p |
| 16:40 | 29 @ 1,350.00p |
| CEO | Andrea Montague |
| Chair | Maarten Slendebroek |
You are here: research