| EPIC | BRK |
| Sector | Financials |
| ISIN | GB00B067N833 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £216.72m |
| NMS | 200 |
| Shares in issue | 15.88m |
| Date Listed | 11-Mar-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,365.00p |
| Change Today | 5.00p |
| % Change | 0.37 % |
| 52 Week High | 1,880.00 |
| 52 Week Low | 1,340.00 |
| Volume | 18,363 |
| Shares Issued | 15.88m |
| Market Cap | £216.72m |
| Beta | 0.02 |
| RiskGrade | 164 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 3 |
| Neutral | 2 |
| Sell | 1 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 8 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 12-Mar-26 | 18-Sep-25 |
| Paid | 10-Apr-26 | 04-Nov-25 |
| Amount | 31.00p | 51.00p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 427 @ 1,365.00p |
| 16:35 | 31 @ 1,365.00p |
| 16:35 | 1 @ 1,365.00p |
| 16:35 | 6 @ 1,365.00p |
| 16:35 | 100 @ 1,365.00p |
| CEO | Andrea Montague |
| Chair | Maarten Slendebroek |
You are here: research