| Issue Date | 07-Mar-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | KBC Peel Hunt |
| Market Cap | £46.60m | Contact Tel | 020 7418 8900 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Oil & Gas | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.083p |
| Change Today | 0.010p |
| % Change | 13.79 % |
| 52 Week High | 0.46 |
| 52 Week Low | 0.070 |
| Volume | 65,424,217 |
| Shares Issued | 5,859m |
| Market Cap | £4.83m |
| Beta | 0.03 |
| RiskGrade | 162 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:29 | 738,127 @ 0.080p |
| 16:28 | 4,000,000 @ 0.076p |
| 16:26 | 600,000 @ 0.082p |
| 16:22 | 1,059,211 @ 0.076p |
| 16:09 | 800,000 @ 0.082p |
You are here: research