Tourism and Leisure Services
| EPIC | CCP |
| Sector | Tourism and Leisure Services |
| ISIN | GB0004339189 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASX1 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £183.05m |
| NMS | 1,000 |
| Shares in issue | 95.09m |
| Date Listed | 22-Dec-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 192.50p |
| Change Today | 2.50p |
| % Change | 1.32 % |
| 52 Week High | 200.00 |
| 52 Week Low | 185.00 |
| Volume | 2,873 |
| Shares Issued | 95.09m |
| Market Cap | £183.05m |
| Beta | 0.00 |
| RiskGrade | 102 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 14:39 | 44 @ 185.00p |
| 12:52 | 26 @ 200.00p |
| 12:52 | 1 @ 200.00p |
| 12:52 | 0 @ 200.00p |
| 12:52 | 1 @ 200.00p |
| Finance Director | Christopher McKay |
| CEO | Michael Nicholson |
You are here: research