| EPIC | KDNC |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB00BJP0B151 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £18.29m |
| NMS | 10,000 |
| Shares in issue | 415.63m |
| Date Listed | 31-Mar-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4.40p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 5.55 |
| 52 Week Low | 1.50 |
| Volume | 29,348 |
| Shares Issued | 415.63m |
| Market Cap | £18.29m |
| RiskGrade | 426 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 09:28 | 5,616 @ 4.57p |
| 09:17 | 4,464 @ 4.22p |
| 08:05 | 16,667 @ 4.20p |
| 08:00 | 2,601 @ 4.58p |
| Finance Director | Donald Strang |
| CEO | Kiran Morzaria |
You are here: research