| EPIC | XTR |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00BYSX2795 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £10.11m |
| NMS | 50,000 |
| Shares in issue | 1,189.71m |
| Date Listed | 20-Feb-2006 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.85p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 1.19 |
| 52 Week Low | 0.53 |
| Volume | 1,359,212 |
| Shares Issued | 1,189.71m |
| Market Cap | £10.11m |
| Beta | 0.04 |
| RiskGrade | 1,021 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:33 | 100,422 @ 0.84p |
| 15:33 | 106,631 @ 0.80p |
| 13:58 | 100,000 @ 0.90p |
| 13:34 | 333,704 @ 0.90p |
| 13:31 | 157,770 @ 0.83p |
You are here: research