| Issue Date | 31-Mar-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 5.00p | Lead Broker | Collins Stewart |
| Market Cap | £0.25m | Contact Tel | 020 7523 8000 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Speciality & Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 8.75p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 9.50 |
| 52 Week Low | 4.75 |
| Volume | 184,043 |
| Shares Issued | 222.40m |
| Market Cap | £19.46m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 11:36 | 150,000 @ 8.90p |
| 11:42 | 8,000 @ 8.58p |
| 11:00 | 956 @ 8.70p |
| 11:00 | 956 @ 8.70p |
| 09:25 | 25,000 @ 8.80p |
You are here: research