| Issue Date | 04-Apr-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 5.25p | Lead Broker | City Financial Associates |
| Market Cap | £1.05m | Contact Tel | 020 7648 8700 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £1.05m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.018p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 0.038p |
| 52 Week Low | 0.013p |
| Volume | 44,468,446 |
| Shares Issued | 23,835m |
| Market Cap | £4.17m |
| RiskGrade | 447 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:57 | 32 @ 0.016p |
| 15:56 | 32 @ 0.016p |
| 15:55 | 32 @ 0.016p |
| 15:50 | 32 @ 0.016p |
| 15:48 | 32 @ 0.016p |
You are here: research