| Issue Date | 30-Mar-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | n/a | Lead Broker | Teather & Greenwood |
| Market Cap | £0.00m | Contact Tel | 020 7426 9000 |
| Method | Introduction | ||
| Sector | Speciality & Other Finance | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 167.00p |
| Change Today | -3.00p |
| % Change | -1.76 % |
| 52 Week High | 229.00 |
| 52 Week Low | 161.50 |
| Volume | 7,259 |
| Shares Issued | 19.52m |
| Market Cap | £32.61m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| 3rd Interim | 2nd Interim | |
| Ex-Div | 26-Mar-26 | 18-Dec-25 |
| Paid | 21-Apr-26 | 30-Jan-26 |
| Amount | 3.75p | 3.75p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:40 | 95 @ 167.00p |
| 16:40 | 20 @ 167.00p |
| 16:40 | 67 @ 167.00p |
| 16:40 | 3 @ 167.00p |
| 16:40 | 1 @ 167.00p |
You are here: research