| Issue Date | 11-Nov-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 200.00p | Lead Broker | UBS |
| Market Cap | £275.90m | Contact Tel | 020 7567 8000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Support Services | ||
| Market | Main | ||
| Amount Raised | £79.40m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 152.60p |
| Change Today | -7.60p |
| % Change | -4.74 % |
| 52 Week High | 253.00 |
| 52 Week Low | 137.40 |
| Volume | 474,883 |
| Shares Issued | 124.92m |
| Market Cap | £190.63m |
| RiskGrade | 1,320 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 3 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | 14-May-26 | 13-Nov-25 |
| Paid | 12-Jun-26 | 12-Dec-25 |
| Amount | 9.20p | 5.10p |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:47 | 4,152 @ 154.20p |
| 16:35 | 4,698 @ 152.60p |
| 16:35 | 88,813 @ 152.60p |
| 16:35 | 1,177 @ 152.60p |
| 16:35 | 2,813 @ 152.60p |
You are here: research