| Issue Date | 24-May-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 20.00p | Lead Broker | Ocean Equities |
| Market Cap | £25.53m | Contact Tel | 020 7786 4370 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Oil & Gas | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £10.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 11.60p |
| Change Today | 0.100p |
| % Change | 0.87 % |
| 52 Week High | 12.40 |
| 52 Week Low | 6.20 |
| Volume | 2,575,876 |
| Shares Issued | 880.84m |
| Market Cap | £102.18m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 914 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:40 | 588 @ 11.60p |
| 16:40 | 457 @ 11.60p |
| 16:40 | 75 @ 11.60p |
| 16:40 | 14 @ 11.60p |
| 16:40 | 41 @ 11.60p |
| Finance Director | Peter William Fleming |
| CEO | Harry Baker |
You are here: research