| EPIC | BOR |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00B08F4599 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £99.09m |
| NMS | 200,000 |
| Shares in issue | 880.84m |
| Date Listed | 24-May-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 11.25p |
| Change Today | 0.050p |
| % Change | 0.45 % |
| 52 Week High | 12.40 |
| 52 Week Low | 6.20 |
| Volume | 1,323,039 |
| Shares Issued | 880.84m |
| Market Cap | £99.09m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 914 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Strong Buy | 0 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 17:05 | 816,623 @ 11.25p |
| 16:35 | 54,068 @ 11.25p |
| 16:35 | 29,035 @ 11.25p |
| 16:35 | 13,501 @ 11.25p |
| 16:35 | 2,393 @ 11.25p |
| Finance Director | Peter William Fleming |
| CEO | Harry Baker |
You are here: research