| Issue Date | 01-Jun-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 37.00p | Lead Broker | Teather & Greenwood |
| Market Cap | £8.82m | Contact Tel | 020 7426 9000 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Health | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £1.50m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 381.03p |
| Change Today | 1.03p |
| % Change | 0.27 % |
| 52 Week High | 440.00 |
| 52 Week Low | 345.00 |
| Volume | 413,921 |
| Shares Issued | 48.02m |
| Market Cap | £182.98m |
| Beta | 0.01 |
| RiskGrade | 180 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 2 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 4 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Final | |
| Ex-Div | 19-Mar-26 | 27-Nov-25 |
| Paid | 09-Apr-26 | 18-Dec-25 |
| Amount | 5.68p | 8.52p |
| Time | Volume / Share Price |
| 15:33 | 5,000 @ 380.00p |
| 15:31 | 500 @ 387.12p |
| 15:31 | 1,274 @ 387.12p |
| 15:08 | 450 @ 387.12p |
| 15:08 | 3,500 @ 390.00p |
| CEO | Matthew (Matt) Giovanni Sassone |
| CFO | Anna Wasyl |
You are here: research