| Issue Date | 06-Jun-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 2.00p | Lead Broker | WH Ireland |
| Market Cap | £1.50m | Contact Tel | 0161 832 6644 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £0.31m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.023p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 0.035 |
| 52 Week Low | 0.013 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 9,375m |
| Market Cap | £2.16m |
| Beta | 0.03 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
You are here: research