Financials
| EPIC | LIV |
| Sector | Financials |
| ISIN | VGG550931015 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £77.79m |
| NMS | 7,500 |
| Shares in issue | 174.81m |
| Date Listed | 15-Jun-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 44.50p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 73.00 |
| 52 Week Low | 42.80 |
| Volume | 4 |
| Shares Issued | 174.81m |
| Market Cap | £77.79m |
| RiskGrade | 154 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Interim | Interim | |
| Ex-Div | 05-Jun-25 | 17-Oct-24 |
| Paid | 04-Jul-25 | 15-Nov-24 |
| Amount | 4.23¢ | 4.23¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 13:15 | 1 @ 45.00p |
| 13:15 | 3 @ 45.00p |
You are here: research