| Issue Date | 27-Jul-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 35.00p | Lead Broker | HB-Corporate |
| Market Cap | £10.73m | Contact Tel | 020 7510 8600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Mining | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £2.50m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.056p |
| Change Today | 0.003p |
| % Change | 5.90 % |
| 52 Week High | 0.14 |
| 52 Week Low | 0.019 |
| Volume | 9,979,502 |
| Shares Issued | 5,720m |
| Market Cap | £3.18m |
| Beta | 0.05 |
| RiskGrade | 293 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:35 | 18,230 @ 0.056p |
| 16:36 | 30,710 @ 0.056p |
| 16:35 | 12,480 @ 0.056p |
| 16:35 | 30,710 @ 0.056p |
| 16:35 | 18,230 @ 0.056p |
You are here: research