| EPIC | EME |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | GB00B09G2351 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | AMSM |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £3.15m |
| NMS | 200,000 |
| Shares in issue | 5,720m |
| Date Listed | 27-Jul-2005 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 0.055p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 0.14 |
| 52 Week Low | 0.019 |
| Volume | 21,357,916 |
| Shares Issued | 5,720m |
| Market Cap | £3.15m |
| Beta | 0.05 |
| RiskGrade | 293 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:25 | 10,000,000 @ 0.054p |
| 15:49 | 1,000,000 @ 0.060p |
| 14:47 | 430,771 @ 0.050p |
| 14:24 | 1,000,000 @ 0.060p |
| 13:49 | 9,716 @ 0.060p |
You are here: research