| Issue Date | 30-Jun-2005 | Prospectus | n/a |
| Issue Price | 134.00p | Lead Broker | Panmure Gordon (Broking) Limited |
| Market Cap | £35.05m | Contact Tel | 020 7459 3600 |
| Method | Placing | ||
| Sector | Software & Computer Services | ||
| Market | Aim | ||
| Amount Raised | £7.00m |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 61.00p |
| Change Today | 1.00p |
| % Change | 1.67 % |
| 52 Week High | 128.00 |
| 52 Week Low | 57.00 |
| Volume | 157,790 |
| Shares Issued | 77.05m |
| Market Cap | £47.00m |
| Beta | 0.02 |
| RiskGrade | 277 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:15 | 674 @ 59.29p |
| 15:55 | 15,000 @ 58.00p |
| 15:15 | 4,318 @ 58.00p |
| 15:01 | 25,000 @ 58.00p |
| 14:43 | 3,506 @ 58.00p |
You are here: research