| EPIC | PLUS |
| Sector | Financials |
| ISIN | IL0011284465 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | STMM |
| Main Indices | FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £2,889.94m |
| NMS | 1,500 |
| Shares in issue | 69.87m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 4,136.00p |
| Change Today | 4.00p |
| % Change | 0.10 % |
| 52 Week High | 4,934.00 |
| 52 Week Low | 2,622.00 |
| Volume | 83,626 |
| Shares Issued | 69.87m |
| Market Cap | £2,889.94m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income |
|
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 4 |
| Buy | 1 |
| Neutral | 1 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 6 |

| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Special | |
| Ex-Div | 19-Feb-26 | 19-Feb-26 |
| Paid | 09-Jul-26 | 09-Jul-26 |
| Amount | 43.14¢ | 81.43¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 17:20 | 3,003 @ 4,136.00p |
| 16:47 | 637 @ 4,124.71p |
| 16:35 | 166 @ 4,136.00p |
| 16:35 | 175 @ 4,136.00p |
| 16:35 | 93 @ 4,136.00p |
You are here: research