| EPIC | EUA |
| Sector | Mining |
| ISIN | GB0003230421 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £79.69m |
| NMS | 50,000 |
| Shares in issue | 2,951.41m |
| Date Listed | 02-Oct-1996 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 2.70p |
| Change Today | 0.025p |
| % Change | 0.93 % |
| 52 Week High | 5.55 |
| 52 Week Low | 2.50 |
| Volume | 3,606,946 |
| Shares Issued | 2,951.41m |
| Market Cap | £79.69m |
| RiskGrade | 767 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:24 | 182,802 @ 2.73p |
| 16:19 | 25,000 @ 2.73p |
| 16:15 | 10,000 @ 2.69p |
| 16:08 | 5,839 @ 2.69p |
| 16:07 | 29,121 @ 2.73p |
You are here: research