| EPIC | BASC |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GB0003463402 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SSMM |
| Main Indices | FTSE Small Cap, FTSE All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £166.11m |
| NMS | 300 |
| Shares in issue | 11.19m |
| Date Listed | 11-Mar-1993 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 1,485.00p |
| Change Today | 12.50p |
| % Change | 0.85 % |
| 52 Week High | 1,485.00 |
| 52 Week Low | 1,225.00 |
| Volume | 10,397 |
| Shares Issued | 11.19m |
| Market Cap | £166.11m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:34 | 5,000 @ 1,478.50p |
| 16:35 | 468 @ 1,485.00p |
| 16:35 | 300 @ 1,485.00p |
| 16:35 | 153 @ 1,485.00p |
| 16:35 | 9 @ 1,485.00p |
You are here: research