Investment Firms
| EPIC | JZCP |
| Sector | Investment Firms |
| ISIN | GG00BT3MVL31 |
| Market Sector | MAIN |
| Market Segment | SFM2 |
| Main Indices | n/a |
| Country of register | Guernsey |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £117.75m |
| NMS | 500 |
| Shares in issue | 67.67m |
| Date Listed | 23-Dec-1986 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 174.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 206.00 |
| 52 Week Low | 174.00 |
| Volume | 0 |
| Shares Issued | 67.67m |
| Market Cap | £117.75m |
| Beta | 0.00 |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | Interim | |
| Ex-Div | n/a | 03-Nov-16 |
| Paid | n/a | 25-Nov-16 |
| Amount | 0.000¢ | 15.50¢ |
You are here: research